سید علی آقازاده:
فاز نخست پروژه سرمایه‌گذاری هندی‌ها در ساوه به بهره‌برداری رسید

استاندار مرکزی گفت: کارخانه رام‌پارس فروفولاد ساوه ظرفیت تولیدی در حدود ۲۴ هزارتن در سال را دارا است در این راستا کشور هند روی آن سرمایه‌گذاری انجام داده است.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در آیین افتتاح کارخانه رام‌پارس فرو فولاد در شهرک صنعتی کاوه شهرستان ساوه با اشاره به اهمیت راه‌اندازی کارخانه رام‌پارس افزود: کارخانه رام‌پارس فروفولاد از جمله مهم‌ترین پروژه‌های شهرستان ساوه است که سبب توسعه و رشد اقتصادی شهرستان ساوه می‌شود.

وی اظهار کرد: کارخانه رام‌پارس فروفولاد ساوه ظرفیت تولیدی در حدود 24 هزارتن در سال را دارا است در این راستا کشور هند روی آن سرمایه‌گذاری انجام داده، سال آینده فاز دوم و سوم آن نیز با سرمایه‌گذاری کشور هند و حمایت استان مرکزی اجرایی می‌شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: فازهای دوم و سوم این کارخانه با سرمایه‌گذاری 30 میلیون دلاری بهره‌برداری شده که افتتاح این فازها سبب اشتغالزایی بیش از 300 نفر می‌شود، فاز دوم چهار ماه بعد و فاز سوم سال بعد افتتاح می‌شود.

وی عنوان کرد: سرمایه‌گذار هندی در زمان تحریم وارد ایران و اقدام به سرمایه‌گذاری کرده است که این خود نوعی فعالیت اثربخش برای خنثی کردن تحریم‌ها و نشان از دوستی و وحدت و یکرنگی بین دو ملت است.

استاندار مرکزی بیان کرد: هندی‌ها از حضور در ایران و استان مرکزی و اجرایی‌شدن این طرح رضایت دارند، دولت و استان مرکزی نیز از این‌گونه سرمایه‌گذاری‌ها حمایت می‌‎کنند، انرژی و هزینه کارگردر ایران ارزان است به همین سبب فرصت خوبی در اختیار سرمایه‌گذاران خارجی قرار دارد که سود دو طرف را به همراه دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: افتتاح فاز دوم و سوم این کارخانه سبب تامین نیاز داخلی کشور نسبت به فروسیلیکو می‌شود و طبق توافقات صورت گرفته مازاد تولیدات توسط سرمایه‌گذار صادر وجود دارد.