آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری:
انقلاب اسلامی بزرگترین نعمت الهی در دوران معاصر است

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری گفت: انقلاب اسلامی بزرگترین نعمت الهی در دوران معاصر است.

آیت‌الله هاشم حسینی بوشهری عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری در سخنرانی مراسم پایانی راهپیمایی 22 بهمن در مصلی بیت المقدس اراک در جمع مردم افزود: مردم ما با عشق به حضرت زهرا(س) و اهل بیت(ع) قیام کرد و فردای قیامت در مسیر حضرت زهرا(س) خواهند بود و تمام آرزو و هدف ملت مسلمان ما هم نشینی با این بانوی بزرگ اسلام است.

وی اظهار کرد: خدای متعال درباره نعمت به مردم می‌گوید نافرمانی خدا نکنید و وقتی خدای متعال نعمت به شما داد نباید نافرمانی کنید بلکه باید پرهیزکار باشید و در جای جای زندگیتان باید تکیه گاه محکمتان خدا باشد چراکه خدا نعمت داده و دفع خطر کرده پس باید تقوا در پیش بگیریم و نعمت بزرگ خدایی به ملت بزرگ ما در عصر معاصر انقلاب اسلامی است.

حسینی بوشهری عنوان کرد: امروز 40 سال از انقلاب ما گذشته و به دهه پنجم انقلاب اسلامی وارد می‌شویم انقلابی که در طول پیروزی مراحل مختلفی را گذراند و مرحله نخست آن مبارزه با طاغوت بوده است و 22 بهمن 40 سال پیش ملت ما به پا خواست و نسل جوان به میدان آمد تا انقلاب اسلامی به پیروزی برسد بنابراین باید مرحله نخست انقلاب را رویارویی ملت مسلمان ایران با طاغوت دانست.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری تصریح کرد: شخصیت‌های شاخص انقلاب را در یک فرصت کوتاه دستگیر کنند و به جایی بفرستند و بعد هم قتل عام راه بیفتد، امام(ره) با عنایات و امدادهای الهی، یک فرمان صادر کرد که مردم به حکومت نظامی اعتنا نکنند، این همان شد که ملت به صحنه آمدند و نتیجه آن به صحنه آمدن پیروزی بر طاغوت بود و طلسم طاغوت یک باره شکست و ملت در دنیا احساس پیروزی کرد.

حسینی بیان کرد: ما می‌خواهیم این انقلاب اسلامی استمرار پیدا کند، چگونه استمرار پیدا کند، باید نظام ما صد درصد اسلامی شود، دولت ما صد در صد اسلامی شود و تمدنی نو را برای کل بشریت بشارت دهیم چون روزی که این انقلاب پیروز شد با نام حضرت بقیه‌الله الاعظم پیروز شد، ما بیعت بستیم، فریاد کشیدیم این بیرق برارفاشته را می‌خواهیم به دست با کفایت حضرت بقیه‌الله‌الاعظم بسپاریم.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری ابراز کرد: بنابراین چهل سال و چند دهه زمان زیادی نیست، ما به دنبال نظام اسلامی، دولت اسلامی و تمدنی نو هستیم تا درنتیجه تمام ارادتمندان به اسلام و انقلاب در پرتو این تمدن نو احساس امنیت و آرامش کنند. اما سوال مطرح می‌شود که ما برای رسیدن به آن تمدن و به آن نظام اسلامی با همه این دشمنانی که هر روز درراستای پیشرفت انقلاب مانع ایجاد می‌کنند از چه ساز و کاری استفاده کنیم و بهره ببریم تا دشمن نتواند مانع‌تراشی کند و مسیر انقلاب ما را سد کند و ببندد.

حسینی بوشهری تأکید کرد: به چند مسئله اساسی باید توجه کنیم، در مقابل دو تهدید نسبت به پیشرفت انقلاب مواجه هستیم، یکی تهدید داخل و دیگری تهدید خارج، در تهدید داخل مسئولان ما باید به فکر باشند و خود مردم هم به فکر باشند که اگر در مقابل این تهدید داخل نتوانیم چاره‌ای بیندیشیم و راهکاری پیدا کنیم ممکن است دشمن از این تهدید داخل سوءاستفاده کند چون تجربه نشان داده است.

وی ادامه داد: دشمن به دنبال دیدن ضعف در درون ما است، چرا هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کردند چون دشمن آن روز یعنی صدام و اربابان گفتند اینها تازه انقلاب کرده‌اند و خود را جمع نکرده‌اند، ارتش آنها متلاشی است، نیروی جدید هم ندارند، ما کار این انقلاب را یکسره کنیم، بنابراین دشمن طمع کرد و به انقلاب حمله کرد اما بی‌خبر از این بود که مردمی که با عشق روح‌الله قیام کردند نه صدام بلکه هزاران صدام هم اگر در مقابل این انقلاب بخواهد بایستد بینی او را به خاک خواهند مالید.

دشمن به دنبال گرفتن امید از جامعه است

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری یادآور شد: به فضل پروردگار عالم امروز چون جنگ‌های زیادی بر این کشور تحمیل شده و در هر جنگی که چه بلوک شرق و چه مابقی بر این کشور تحمیل کردند بخشی از خاک مقدس کشور ما را به بیگانه واگذار کردند اما تنها جنگ و دفاع مقدسی که حتی یک وجب از خاک نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشور عزیزمان ایران دراختیار بیگانه قرار نگرفته، در همین دوران دفاع مقدس است، پس دشمن دنبال دیدن نقطه ضعف‌ها است، نقطه ضعف ببیند و در نتیجه توطئه کند.

حسینی بوشهری تصریح کرد: تهدیداتی در داخل متوجه کشور است که مردم و مسئولان باید به آن توجه کنند، یکی از تهدیدات این است که امید از مردم گرفته شود، بر همین اساس است که مقام معظم رهبری و مسئولان افتخار به گذشته و امید به آینده را مطرح می‌کنند به این سبب است که اگر خدای ناخواسته این مردم سرخورده شوند و امید خود را نسبت به آینده از دست بدهند یک تهدید جدی است که متوجه انقلاب خواهد شد، پس مسئولان از یک سو، روسای قوای سه‌گانه از یک سو و مسئولان و مردم تلاش کنند تا امید در جامعه ایجاد شود.

وی بیان کرد: مردم مشکلات دارند، تگناهای معیشتی دارند اما معتقد هستند که این‌ها گذار بوده و آن چیزی که باید پای آن بمانیم پای بیعتی است که با امام(ره)، خون شهدا، مقام معظم رهبری بسته‌ایم است، مردم مشکلات خود را به حاشیه می‌برند و وارد متن انقلاب می‌شوند، تمام روستاها، بخش‌ها و شهرهای کشور امروز در صحنه حضور داشته و دشمن هم چشمان و گوش خود را باز کند، بولتون‌ها که آنچنان اراجیف به هم می‌بندند توجه کنند، آنها چه کاره این کشور و جهان هستند که چنان یاوه‌سرایی می‌کنند که انقلاب چهل‌سالگی خود را نبیند.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری عنوان کرد: صاحبان این انقلاب این مردم و ملت هستند، یکی دیگر از تهدیداتی که می‌تواند متوجه انقلاب باشد بی‌تفاوت شدن مردم انقلاب است، در روزها و سال‌های نخستین انقلاب اگر یک ناهنجاری و ضدارزشی در جامعه دیده می‌شد مردم از خود عکس‌العمل نشان می‌دادند، اما در چهارچوب آموزه‌های دین و اسلام بود، اگر مردم ما امید خود را از دست دهند و دچار یک نوع بی‌تفاوتی شوند در برابر ناهنجاری‌ها سکوت کنند و در جامعه بی‌تفاوت باشند تهدیدی است که متوجه انقلاب می‌شود.

حسینی بوشهری ابراز کرد: باید مسئولان و مردم به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند و به گونه‌ای دل مردم را خشنود کنند و رضایت عمومی را در بین جامعه بگسترانند که مردم نه امید خود را از دست دهند و نه در صحنه جامعه احساس بی‌تفاوتی کنند، تهدید سومی که به عنوان تهدید داخلی می‌تواند متوجه انقلاب باشد و به فضل الهی تاکنون دشمن نسبت به این گونه مسائل طرحی نبسته، این است که باورهای اعتقادی را از نسل جوان بگیرد.

وی ادامه داد: اگر جوان براساس باورهای اعتقادی در جامعه حضور پیدا نکند و تحت تاثیر شایعه‌پراکنی‌های دشمن و دروغ‌های آنها قرار گیرد و در جامعه تردید و دو دلی ایجاد شود، جوانی که انقلاب، امام(ره) و سختی‌های انقلاب را ندیده اگر ما کوتاهی کنیم و واقعیت و حقیقت انقلاب را و سیر آن را برای جوان تبیین نکنیم جوان مسلمان ما انقلاب را از نگاه غرب و بیگانه می‌شنود و تجزیه و تحلیل بیگانه بر روی جوان مسلمان ما اثر می‌گذارد.

مسئولان تهدید نفوذ دشمن را جدی بگیرند

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری اضافه کرد: همین جوانان بودند که در صحنه‌های مختلف حماسه آفریدند و جنگ را همین جوانان، بسیجیان، سپاهیان و نیروهای مسلح و در پشت جبهه زنان و مردان ما اداره کردند، اگر باورهای اعتقادی از نسل جوان گرفته شود و ما کم‌کاری کنیم و با جوانان رابطه صمیمی برقرار نکنیم و جوانان راه خود را آرام آرام از انقلاب جدا کنند فاجعه‌ای است که می‌تواند تهدیدکننده انقلاب باشد، امروز نسل انقلاب و دفاع مقدس هستند که در کنار نسل جوان در راهپیمایی شرکت می‌کنند، در چند سال آینده و چندین سال آینده چه کسانی باید در این سالگرد پیروزی انقلاب شرکت کنند جز نسل جوان امروز ما، باید جوانان را در صحنه اعتقادی و ارزشی حفظ کنیم.

حسینی بوشهری افزود: تهدید چهارم نفوذ دشمن است، این که مقام معظم رهبری بارها از نفوذ دشمن سخن می‌گوید زیرا امام انقلاب دشمن و توطئه‌های آن را می‌شناسد که همواره با ادبیات مختلف و راه‌های مختلف ممکن است دشمن در بدنه انقلاب نفوذ کند و اگر دشمن نفوذ کرد مثل موریانه‌ای که تنه درخت تنومندی را از بین می‌برد و از درون متلاشی می‌کند نفوذ دشمن هم می‌تواند درخت تنومند انقلاب را از درون متلاشی کند، باید مواظب نفوذ دشمن و توطئه‌های آنها نسبت به انقلاب باشیم.

وی تصریح کرد: کسی خود را به جای صاحبان انقلاب بی‌جهت جا نزند، مردم ما توجه داشته باشند که سخنگوی انقلاب چه کسی است و چه کسی جانانه از انقلاب و آرمان‌های انقلاب دفاع می‌کند، پنجمین تهدید خدشه وارد شدن به وحدت ما است، در سایه وحدت به اینجا رسیده‌ایم، گرچه گاهی زمزمه‌هایی در کشور به گوش می‌رسد اما نهیب مقام معظم رهبری به مسئولان کشور، مردم، احزاب، سیاسیون دوباره فضای کشور آرام شده و دشمن مایوس می‌شود.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری بیان کرد: بین اقوام ایرانی وحدت باید ایجاد شود، اگر خدای ناخواسته به این وحدت در گوشه‌ای از کشور خدشه‌ای وارد شود یک خطر و هشدار جدی برای انقلاب است، باید امید را در جامعه زنده کنیم و کاری کنیم که مردم نسبت به انقلاب بی‌تفاوت نباشد، باورهای اعتقادی نسل جوان را حفظ کنیم و جلوی نفوذ دشمن را بگیریم و تلاش کنیم به این وحدت ملی و دینی صدمه‌ای وارد نشود.

هر جا تهدید از ناحیه خارج متوجه کشور می‌شود انسجام داخلی به‌ وجود می‌آید

حسینی بوشهری با اشاره به تهدیدات خارجی دشمنان گفت: تجربه انقلاب در در طول چهار دهه به خوبی نشان داده است که هر جا تهدید از ناحیه خارج متوجه کشور می‌شود انسجام داخلی به‌ وجود می‌آید و مردم در کنار قرار می‌گیرند، مقام معظم رهبری فرمود همه سلایق با همه اختلافاتی که دارند نسبت به انقلاب وفادار باشند و اختلاف سلیقه خود را در راهپیمایی 22 بهمن به رخ یکدیگر نکشند.

وی عنوان کرد: دشمن اگر تهدید می‌کند ملت منسجم می‌شود اما باید آگاه و بیدار باشیم، شخصیت‌های اهل تحلیل در این مکان حضور دارند، کمیته‌ای در دوران جنگ سرد در ایالات متحده آمریکا و جماهیر شوروی در آمریکا تاسیس شدف هدف این بود که ما در جنگ نظامی نمی‌توانیم اتحاد جماهیر شوروی را از بین ببریم و تنها راهکار این است که ما از درون متلاشی کنیم یعنی در جنگ سخت کاری از ما ساخته نیست.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری تأکید کرد: کار پیش‌برنده‌ ما جنگ نرم است، بنابراین سه هدف اساسی را در آنجا طراحی کردند که کمیته‌ای که در دوران جنگ سرد طراحی کرده بودند، یک دکترین مهار، دوم نبرد رسانه‌ای و سوم ساماندهی نافرمانی مدرن، این موارد سه اصلی بود که دشمن طراحی کرده بود.

حسینی بوشهری اظهار کرد: بعد از آن که اتحاد جماهیر شوروی از هم فروپاشید به مدت ده سال این کمیته تعطیل شد و در جریان 11 سپتامبر این کمیته دوباره احیا شد و در این سال‌های اخیر دوباره می‌بینیم که سناتورهای آمریکایی و کارشناسان ارشد وزارت خارجه آمریکا و دست‌اندرکاران مسائل سیاسی آمریکا گفتند در برابر ملت ایران و انقلاب اسلامی که تهدیدکننده منافع آمریکا است باید دوباره این کمیته را با همین سه دستورالعمل احیا کنیم.

وی افزود: آنها می‌گویند ما باید تلاش کنیم که ایران اسلامی را در مرزها مهار کنیم، چرا هر روز ما را تهدید می‌کنند که چرا به سوریه رفته‌اید؟ چرا به عراق و لبنان رفته‌اید؟ که این موضوعات بر اساس دکتران مهار بوده و به دنبال مهار کردن ایران در درون مرزها هستند و در عین حال غافل هستند که انقلاب ما نشات‌گرفته از بعثت، غدیر و عاشورا بوده و رسالت این انقلاب تنها به درون مرزهای جغرافیای نظام مقدس جمهوری اسلامی خلاصه نمی‌شود.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری تصریح کرد: ما مخاطب کلمات پیامبر(ص) هستیم که اگر مسلمانی در دورترین نقطه دنیا فریاد استغاثه سر داد همه مسلمانان باید به فریاد او برسند، انقلاب ما با این رسالت پیروز شده و گاهی دشمن توطئه و طراحی می‌کند و سخنانی را مطرح می‌کند، ما سختی‌هایی را تحمل می‌کنیم ولی رسالت انقلاب ما رسالت نبوی، علوی، فاطمی و حسینی است.

عده‌ای که نمی‌شود نام ایرانی بر آنها گذاشت در دامن دشمن قرار گرفته‌اند

حسینی بوشهری بیان کرد: آنها نبرد رسانه‌ای علیه ما آغاز کردند، چه تعداد شبکه ماهواره‌ای علیه انقلاب ما شبانه روز برنامه‌ریزی می‌کنند و تبلیغات می‌کنند، متاسفانه کسانی که نمی‌شود نام ایرانی برروی آنها گذاشت در دامن دشمن قرار گرفتند و با دشمنان ما عکس می‌گیرند و افتخار می‌کنند که در کنار بیگانگان قرار گرفته‌اند و رادیوها وتلویزیون‌های آنها را همین ایرانی‌های فراری اداره می‌کنند که به جای ماندن در کنار شما و همدلی با شما مردم مبلغ و مروج دشمن شدند و تمام تحریکات علیه کشور را طراحی و برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی عنوان کرد: کار سوم دشمنان ساماندهی نافرمانی مدنی است تا مردم در برابر انقلاب به صحنه بیایند و بین نظام و مردم فاصله بیفتد، سال گذشته اتفاقاتی که افتاد را مشاهده کردید و بعضی از سال‌های دیگر، این طراحی دشمن تحت عنوان ساماندهی نافرمانی مدنی بود که تیر آنها به سنگ خورد و همین افرادی که باید گفت عده‌ای از آنها به حرف آمده بودند و مسائل و مشکلات زندگی خود وادار کرده بود که به صحنه بیایند و شعار دهند بعد از آن که متوجه شدند اینها نقشه و طراحی دشمن است سخت عقب‌نشینی کردند و گفتند ما هیچ وقت حاضر نیستیم در مقابل این انقلاب با این همه شهیدانی که تقدیم انقلاب شده رویاروی امام (ره)، انقلاب، خون شهیدان و رهبر عزیز و فرزانه قرار بگیریم.

کاهش 1.5 درصدی آمار بیکاری

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری یادآور شد: ما تجربه داریم و تجربه ما تجربه موفقی است و این که هر چه دشمن بر دامنه توطئه خود بیفزاید مردم ما آگاه‌تر، بصیرتر، هوشیارتر و بیدارتر می‌شوند، امسال دشمن طراحی کرده بود تا مردم به خیابان‌ها نیایند و با 22 بهمن قهر کنند و در این راستا تمام ریال‌ها، دینارها و دلارهای مرتجعین منطقه هم در گوشه و کنار کشور کار آنها را دنبال می‌کرد اما این مردم، ارادتمندان اسلام و انقلاب ما در برابر دشمن آنچنان خروشیدند که باید دشمن پیچ رادیو و تلویزیون‌های خود را باز کنند و چهره زیبا و نورانی مردم ما را با فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ببینند و بشنوند.

حسینی بوشهری در پایان خاطرنشان کرد: از مسئولان نظام تقاضا می‌کنم برای این ملت رشید ایران اسلامی کار جهادی انجام دهند به گفتار و شعار بسنده نکنیم، البته خدماتی در استان مرکزی انجام شده، از جمله این خدمات کاهش 1.5 درصدی آمار بیکاری، دو برابر شدن پروژه‌های افتتاحی دهه فجر امسال در مقایسه با سال گذشته، افزایش 10 درصدی صادرات غیرنفتی استان مرکزی است.