دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با استاندار و نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی همراه با جمعی از مسئولان این سازمان با استاندار و نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه دیدارکردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی همراه با جمعی از مسئولان این سازمان با استاندار و نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه دیدارکردند.

حجت‌الاسلام اسماعیل قبادی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه در این دیدار، گفت: استان کرمانشاه از مباحث خرافی و اختلاف‌انگیز در بین اقوام و مذاهب مختلفی که در آن زندگی می‌کنند مبرا است.

,d یکی از مهمترین دلایل تحقق این آرامش را درایت امام جمعه عنوان کرد و افزود: برادران اهل سنت، اهل حق و شیعه ارتباط خوبی با هم دارند.

قبادی با بیان اینکل امنیت خوبی در استان کرمانشاه برقرار است،اظهارکرد: فضای حاکم بدون تنش است.

وی در پایان با اشاره به اینکه اعتبار بازسازی مساجد تخریبی در مناطق زلزله زده استان به‌دست ما نرسیده، خاطرنشان کرد: هر طور مسئولان دولتی ابلاغ کنند، عمل می‌شود تا کار بازسازی مساجد شروع شود.

هوشنگ بازونداستاندار کرمانشاه در این دیدار گفت: ۹ میلیارد تومان برای بازسازی مساجد این مناطق تخصیص یافته است و از امانی بودن تعمیراتی‌ها نگران نباشید و احداثی‌ها را به مناقصه بگذارید و بودجه آن نیز ابلاغ شده است.

وی اعتبار مورد نیاز برای اتمام ساخت تمام مساجد این مناطق را ۱۵ میلیارد تومان عنوان کرد و یادآور شد: این اعتبار را تخصیص می‌دهیم و این میزان غیر از اعتبار ساخت امامزاده‌ها و مساجدی است که در آن نماز جماعت اقامه می‌شود و پول مورد نیاز برای بازسازی مناطق زلزله زده و مساجد نقد است.

بازوند در پایان خاطرنشان کرد: ۲۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه را به پول نقد تبدیل کردیم و این در شرایطی است که بر اثر زلزله ۱۲۴۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌ها وارد شده است.

آیت‌الله امان نریمانی، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری نیز در این دیدارگفت: دشمن تمام تلاش خود را می‌کند تا به ملت ایران ضربه بزند و ما باید تلاش کنیم تا نقشه‌های دشمنان خنثی شود.