حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی:
ایران اسلامی در دهه‌های آینده به یک ابرقدرت تبدیل می‌شود

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مراسم 22 بهمن کرمانشاه گفت: استقامت ستودنی 40ساله مردم ایران مصداق قیام حق علیه باطل است و ایران اسلامی در دهه‌های آینده به یک ابرقدرت تبدیل می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی در سخنرانی مراسم باشکوه یوم‌الله ۲۲ بهمن ۹۷ در کرمانشاه با اشاره به اینکه نقطه عطف تاریخ ایران سرافراز از آن موقع آغاز شد که مردم این سرزمین اعم از نوجوان و جوانان همه قیام کردند، افزود: امام راحل از آن زمان که جوان بودند به علمای بلاد نامه می‌نوشتند که برای خدا قیام کنید.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهارکرد: سال ۵۷ در نوفل‌لوشاتو که دانشجویان انجمن‌های اسلامی محضر ایشان رفتند و نصیحت خواستند؛ امام (ره) ایشان را به یکتا موعظه پروردگار که همان قیام برای خدا بود توصیه کردند.؛ ۱۹ بهمن ۵۷ در تهران که برای بیعت با امام آمدند ایشان بازهم فرمود که قیام کنید برای خدا و در ۵۸ بعد از استقرار نظام هم گفتند قیام کنید برای خدا.

حجت‌الاسلام قمی ادامه داد: امام در وصیت‌نامه خود خطاب به جوانان گفتند: «که شما این نامه را زمانی می‌خوانید که من در بین شما نیستم» و از سر خیرخواهی بازهم یکتا موعظه پروردگار را که همان قیام برای خداست تکرار کردند و گفتند که مراقب باشید قیامتان برای خدا باشد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه استقامت ستودنی ۴۰ ساله مردم؛ مصداق قیام حق علیه باطل است، تصریح کرد: امام (ره) قیام الله را به ما آموزش داد و این‌ها جملات پیرمرد نورانی و آسمانی است که فرمودند: «اگر هزار بار قطعه‌قطعه شویم، دست از قیام برنمی‌داریم».

وی بابیان اینکه سختی وجود دارد و ما پای مکتب خمینی (ره) بزرگ شدیم، یادآور شد: امام راحل در سنین سالخوردگی فرمودند خمینی سینه خود را برای تمام تیرها گشوده و برای شهادت آماده است.

قمی با تأکید بر اینکه جوانان مکتب امام با الگوبرداری از مقتدای خویش برای شهادت رجز می‌خوانند، بیان کرد: در مقاطعی پس از انقلاب شکست داشتیم اما پیروزی‌های بزرگ هم داشتیم و در تمام این مقاطع مردم همواره ایستادند و هر جا پیروز شدیم با تلاش مردم و مقابله با دسیسه دشمنان بوده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نمره ملت ایران در تمام شرایط سخت و ایستادگی در مقابل دشمن و عبور از مشکلات را نمره قبولی برشمرد و ابراز کرد: دشمنان با بی‌رحمی هر کاری توانستند علیه مردم ایران انجام دادند و حتی دارو را از مردم ایران دریغ کردند.

وی اضافه کرد: توقع مردم که به‌حق هم هست زندگی ساده مسئولان است. ما هر وقت به بیرون نگاه کردیم، چوب آن‌ها را خوردیم؛ مردم ایران سربلند هستند و جشن ۴۰ سالگی را در مقابل دشمنان ظالم می‌گیریم و مشکلات را خودمان بلدیم حل کنیم، اما اگر کسی از بیرون رجز بخواند در مقابلش می‌ایستیم.

وی با اشاره به خوبی‌های کرمانشاه، گفت: استقبال مردم از مقام معظم رهبری در سال ۹۰ را کسی یادش نمی‌رود. کرمانشاه ۹۸۰۰ شهید و ۹۵۰ شهید زن دارد و ۱۵ شهید مدافع حرم در راه اسلام و دفاع از ارزش‌های دینی تقدیم کرده است.

وی افزود: عمق استراتژیک جمهوری اسلامی به حدی زیاد شده که دشمن نمی‌تواند به کشور دست‌درازی کند و ملت با تمام توان در مقابل دشمنان می‌ایستند.

قمی بیان کرد: مشکلات درون کشور را خودمان حل می‌کنیم و هم‌اکنون به نزدیکی قله رسیدیم؛ راه سخت ولی اندکی تا قله مانده که با وحدت در مسیر مبارزه بااقتدار و استقلال پا پس نمی‌کشیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ایران اسلامی در دهه‌های آینده به یک ابرقدرت تبدیل می‌شود.