سعید جلیلی در اجتماع دشمن‌ شکن مردم انقلابی رشت:
ملتی که تحریم دشمن در سیم خاردار را تبدیل به ساخت موشک‌های بالستیک کرد می‌تواند تحریم اقتصادی را به شکوفایی ظرفیت‌های داخلی تبدیل کند/ حماسه امروز ملت ایران، «شکست چهل‌باره آمریکا» در برابر انقلاب اسلامی بود

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشور گفت: قدرت ها از هفتاد سال پیش مناسباتی را شکل دادند که در نهایت آنها باشند که برای ملت ها تصمیم بگیرند و مقدرات آنها را شکل بدهند؛ در کشور ما ملت میخواست نفت را ملی کند اما آمریکایی ها دست به کودتا زدند، در بیداری اسلامی که چند سال قبل رخ داد این ملت ها بودند که دیکتاتور ها را یکی پس از دیگری سرنگون کردند ولی چون خلاف منافع استکبار بود، آن ها را متوقف کردند اما در ایران با شکل گرفتن انقلاب اسلامی ملت به سرنگونی شاه اکتفا نکرد؛ چرا که میدانست او یک عروسک بازیچه است.

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی که به عنوان سخنران مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مرکز استان گیلان در شهر رشت حضور داشت، به ایراد نکاتی در این باره پرداخت.

دکتر سعید جلیلی نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی با تقدیر از حماسه آفرینی مردم رشت و حضور آنها در زیر بارش شدید باران افزود: حماسه امروز شما ملت ایران، شکست چهل باره آمریکا در برابر انقلاب اسلامی بود. حضور پر شور شما مردم در زیر بارش شدید باران رشت نشان داد که ملت ایران پای کار انقلاب خود هستند و دشمن باید از عصبانیت خود بمیرد. انقلاب شما ملت، پاسخ به ندای حضرت زهرا(س) در صدر اسلام بود که فرمود: « شما اى بندگان خدا! پرچمداران امر و نهى او، و حاملان دین و وحى او، و امین‌هاى خدا بر یکدیگر، و مبلّغان او بسوى امّت‌هایید»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در طول قرن های متمادی حرکت ها و مبارزات استقلال طلبانه زیادی شکل گرفت، ولی نافرجام ماند؛ دولت های استعماری و استکباری برای ملت ها تصمیم میگرفتند و آن ها را تکه تکه میکردند اما وقوع انقلاب اسلامی در ایران پس از مبارزاتی نظیر مبارزه میرزاکوچک خان جنگلی ها در شمال و رئیسعلی دلواری ها در جنوب، اراده‌ی دشمنان را شکست و نشان داد دیگر دوره تعیین سرنوشت ملت‌ها توسط استکبار جهانی به پایان رسیده است.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشور با اشاره به مناسبات ناعادلانه‌ای که قدرت ها از هفتاد سال پیش به ملت های جهان تحمیل کرده بودند، تصریح کرد: قدرت ها از هفتاد سال پیش مناسباتی را شکل دادند که در نهایت آنها باشند که برای ملت ها تصمیم بگیرند و مقدرات آنها را شکل بدهند؛ در کشور ما ملت میخواست نفت را ملی کند اما آمریکایی ها دست به کودتا زدند، در بیداری اسلامی که چند سال قبل رخ داد این ملت ها بودند که دیکتاتور ها را یکی پس از دیگری سرنگون کردند ولی چون خلاف منافع استکبار بود، آن ها را متوقف کردند اما در ایران با شکل گرفتن انقلاب اسلامی ملت به سرنگونی شاه اکتفا نکرد؛ چرا که میدانست او یک عروسک بازیچه است. ملت ایران انقلاب دیگری رقم زد و شیطان بزرگ را هدف قرار داد و به جهانیان شکست پذیری آمریکا را نشان داد و اینکه میتوان بدون آمریکا و بلکه در مبارزه با آمریکا پیشرفت کرد.

جلیلی ضمن یادآوری اعترافات دشمنان درخصوص شکست اراده شان در برابر اراده ملت ایران، تشریح کرد: دشمن گمان میکرد با ترور و جنگ در دهه شصت میتواند ملت ما را متوقف کند اما ضربه شست ملت در آن زمان و پس از آن در دهه نود با حضور جوانان مومن در دفاع از حرم نشان داد که این ملت نه تنها متوقف نخواهد شد بلکه آمریکایی ها را از منطقه نیز بیرون میکند. این عین اظهارات آنهاست که ایران در منطقه ای که مملوء از ناامنی هاست، تبدیل به کانون امنیت شده است. جوانان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس و اکنون در جبهه‌های مقاومت از آرمان‌های انقلاب و اسلام حراست می‌کنند و دنیا پیام این ملت را که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند را شنیده است.

وی بیان کرد: آنها دیدند هر تحریم، فشار و توطئه‌ای که علیه مردم ایران به کار بستند، نتیجه ای جز حماسه آفرینی این ملت نداشت و کسانی که به خیال خام خود میگفتند نمیگذاریم انقلاب چهل سالگی خود را ببیند؛ امروز به کوری چشم آنها حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن پرشکوه تر از هر سال برگزار میشود. امروز وقتی سردمداران مفلوک رژیم آمریکا این حضور شما مردم عزیز گیلان را در زیر بارش شدید باران میبینند، به فلاکت و استیصال خود اعتراف میکنند. حماسه امروز مردم مشت محکم تری بر دهان آنها بود و آمریکایی ها تسلیم چهل باره خود را در برابر انقلاب اسلامی تجربه کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، چهل سالگی انقلاب اسلامی را چشاندن طعم ذلت به آمریکا خواند و تصریح کرد: امروز به یاری خداوند متعال این ملت ایران است که برای چهلمین بار طعم شکست و ذلت را به کام آمریکایی ها مینشاند. در تمام سال‌هایی که از عمر پربرکت انقلاب اسلامی گذشت توطئه‌ها و نیرنگ‌های آمریکایی‌ها لحظه‌ای متوقف نشد اما قیام ملت ایران به چهل سالگی خود رسید.

جلیلی در ادامه سخنان خود ابراز: ملت ما نشان داد میتواند از دل هر توطئه دشمن یک حماسه بیافریند و پیروزی بزرگی را رقم بزند؛ همچنانکه جنگ تحمیلی را تبدیل به حماسه دفاع مقدس کرد. امروز با اقتدار میتواند توطئه های اقتصادی دشمن را نیز تبدیل به حماسه اقتصادی کند. ملتی که تحریم های دشمن در زمینه سیم خاردار را تبدیل به ساخت موشک های بالستیک برد بلند کرد میتواند با همان اقتدار از تحریم ها اقتصادی دشمن عبور و آنها را تبدیل به فرصتی برای شکوفایی ظرفیت های داخلی اقتصاد بکند. ملتی که عرصه جنگ نظامی و سخت ترین توطئه ها را تبدیل به حماسه کرد آیا نمیتواند عرصه های اقتصادی، صنعتی و کشاورزی را نیز تبدیل به میدان حماسه آفرینی خود کند؟ اتکا به جوانان نخبه و تفکر انقلابی حتما این امکان را برای ما پدید خواهد آورد. چنانکه جوانه های امروز به دست جوانان برومند و متخصص کشور در گوشه و کنار به خوبی دیده میشود.

وی در ادامه سخنانش تحلیلی از روند فشارها، تحریم‌ها و تهدیدات شیطان بزرگ علیه ملت ایران در 40 سال گذشته ارائه کرد و با بیان اینکه حماسه های ماندگار دفاع مقدس، نیل به پیشرفت‌های بزرگ علمی و دفاعی، تماما در بستر تحریم‌های ناجوانمردانه ی دنیای استکبار حاصل شده اضافه کرد : این تجربه گران‌ سنگ به سهولت در حوزه های اقتصادی، تولیدی و کشاورزی نیز قابل تعمیم است و راه تحقق آن در بهره گیری از ظرفیت‌های بومی و اتکاء به استعداد و پشتکار جوانان خلاق این سرزمین نهفته است.

جلیلی در پایان، آینده ایران اسلامی را سرشار از امید، موفقیت و پیروزی عنوان و خاطرنشان کرد: دشمنان این ملت بوضوح از ظرفیت‌های بالقوه این سرزمین آگاهند و بخوبی می دانند علیرغم تلاش های مذبوحانه دشمنان چه آینده‌ی پرشکوهی در انتظار ملت بزرگ ایران و انقلاب اسلامی خواهد بود.