سید علی آقازاده:
رشد ۸۰ درصدی تصدی پست‌های مدیریتی بانوان در استانداری مرکزی

استاندار مرکزی گفت: در مجموع افزایش ۸۰ درصدی را در تصدی پست‌های مدیریتی توسط بانوان در مجموعه استانداری و فرمانداری‌ها نسبت به سال گذشته شاهد بودیم.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در نشست با بانوان شاغل در استانداری با اشاره به اهتمام ویژه استانداری مرکزی در به‌کارگیری زنان در پست‌های مدیریتی افزود: در سال 96 در مجموعه فرمانداری‌های استان معاون فرماندار زن نداشتیم اما امسال سه معاون فرماندار زن داریم که رشد 300 درصدی را نشان می‌دهد.

وی اظهارکرد: همچنین در سال گذشته دو معاون دفتر داشتیم که امسال به 5 نفر رسیده است، کارشناس مسئول هم 7 نفر بوده که امسال به 9 نفر رسیده است و در مجموع افزایش 80 درصدی را در تصدی پست‌های مدیریتی توسط بانوان در مجموعه استانداری و فرمانداری‌ها نسبت به سال گذشته داشتیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در مجموعه استانداری 113 زن مشغول به فعالیت هستند و در مورد مدیریت بانوان تلاش می‌کنیم که در سال 98 عملکرد بهتری نسبت به سال 97 داشته باشیم.

آقازاده بیان کرد: اگر فرصت داشته باشیم سعی داریم که هر سه یا چهار ماه یک بار یک جلسه داشته باشیم و لازم است که مسائل رفاهی را در استانداری بیش از آنچه بوده درنظر بگیریم.

وی ادامه داد: خوشبختانه استان مرکزی یکی از پاک‌دست‌ترین استان‌ها بوده که کمترین مفسده و فساد اداری را داشته است، بنابراین باید قدر خود را بیشتر بدانیم، چراکه با تمام سختی‌هایی که در عرضه انجام وظیفه داریم اما کمترین اعتراض ارباب رجوع را نسبت به رفتار پرسنل داریم که این در بانوان مسبت به مردان کمتر است.پ

استاندار مرکزی عنوان کرد: شرایط کشور شرایط سختی است اما در همین شرایط هم باید خدا را شاکر باشیم که گرچه کم اما منبع درآمدی وجود دارد، در کل وضعیت اقتصادی شرایط خاص و ویژه مربوط به خود را دارد.

آقازاده اضافه کرد: این که انگیزه برای کار متاثر از شرایط سخت فعلی پایین است را قبول داریم، چراکه هر روز با کوهی از مشکلات مواجه هستیم که حتی به قدر مویی از ان را هم نمی‌توان برطرف کرد و از طرفی باید طبق قانون اخلاق و رفتار خوبی را هم در مواجهه با ارباب رجوع داشته باشیم.

وی یادآور شد: بانوان در برخورد با ارباب رجوع به سبب خصیصه‌های ذاتی مانند صبر و بردباری بهتر هستند همان طور که این را در کانون خانواده هم شاهد هستیم و تقریبا 95 درصد از تربیت فرزندان را مادران برعهده دارند و پدران حتی اگر شاغل هم نباشند خیلی در این حوزه وقت نمی‌گذارند و همین خصیصه صبر و حوصله زنان را متمایز می‌کند.

استاندار مرکزی ابراز کرد: اگر 4 یا 5 آیتم اعم از امنیت خاطر، پرداخت‌های منظم و سایر موارد را در ادارات بتوانیم داشته برای پرسنل فراهم کنیم به طور قطع در بالا رفتن انگیزه موثر واقع می‌شود، برای برخورد خوب یک فرد در محیط کاری با ارباب رجوع لازم است که ابتدا به نیازمندی‌های خود فرد رسیدگی شود، وقتی محیط خوب، ابزار مناسب و شرایط روحی و روانی مطلوب در محیط کار فراهم نباشد چطور می‌توان انتظار انگیزه و کار خوب را از فرد شاغل داشت.

آقازاده در پایان خاطرنشان کرد: این درحالی است که در کشورهای دیگر اگر با کارمندی مذاکره کنید متوجه می‌شوید که انگیزه بیشتری برای کار دارند و این نهادینه شده که فرد با هر مسائل و مشکلاتی که دارد در محیط کار تمام توان و انرژی خود را صرف کار می‌کند و این به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است می‌دانیم شرایط ما حتی قابل مقایسه با کشوری مثل کره جنوبی هم نیست اما از دست کارفرما هم یک سری از مسائل برنمی‌آید.

در پرداختی‌ها هیچ تغییر و تبعیضی نداشتیم

سعید فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی هم در این جلسه با اشاره به وضعیت نامطلوب اقتصادی گفت: همه از شرایط نامطلوب اقتصادی اطلاع داریم، شرایط به طوری است که عمده تخصیصی که به استان داده شده را نگرفتیم یعنی نقدینگی آن نبوده است و اگر مشکلاتی وجود دارد و خدمات ان طور که باید باشد نیست به سبب همین شرایط و سختی‌های موجود است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در پرداختی‌ها هیچ تغییر و تبعیضی نداشتیم و جنسیتی فکر نکرده‌ایم و امیدواریم که تا پایان سال با دستور استاندار بتوانیم شرایط را اندکی بهبود ببخشیم، ظرفیت کاری بانوان استانداری خیلی بیشتر از چیزی است که الان استفاده می‌شود.