آیت‌الله دری نجف‌آبادی:
دولت در مدیریت بازار کالاهای اساسی موفق عمل نکرد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: دولت نتوانسته در مدیریت بازار کالا به‌ویژه کالاهای اساسی موفق عمل کند و مسئولان باید با پیش‌بینی این شرایط از افزایش روزانه قیمت‌های جلوگیری و برای آن برنامه‌ریزی می‌کردند.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی در بیت نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به ضرورت مدیریت مصرف و صرفه‌جویی در مصرف منابع افزود: مسئولان باید توجه داشته باشند که از زندگی اشرافی بپرهیزند چراکه در شرایط کنونی و محدودیت منابعی که داریم مصرف‌گرایی و ریخت‌وپاش‌ها می‌تواند کشور را برای طولانی‌مدت با مشکلات متعددی روبه‌رو کند.

وی اظهارکرد: از این رو صرفه‌جویی و مصرف بهینه باید سرلوحه کار همه مسئولان باشد و برای آن برنامه‌ریزی کنند تا بتوان درراستای آبادانی کشور حرکت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: این که روزانه بیش از 100 میلیون لیتر بنزین و گازوئیل به مصرف می‌رسد جای نگرانی بوده و هدر دادن منابع ملی به‌شمار می‌رود و یا استفاده بیش از 500 میلیون مترمکعب گاز خانگی در روز که بیانگر استفاده بیش از حد از منابع خدادادی بوده و باید به‌منظور جلوگیری از هدررفت این منابع با ارزش فرهنگ درست مصرف کردن، صرفه‌جویی و مصرف بهینه را ترویج داد تا الگوی رفتاری جامعه شود.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: با وجود این‌که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده قرار بر این بوده که بیش از 35 درصد از درآمدهای کشور در صندوق توسعه ملی ذخیره شود و از آن در مواقع اضطرار و در صورت ضرورت در بخش تولید و اشتغال هزینه شود، اما متأسفانه این رقم به 20 درصد کاهش یافته و از طرفی برای هزینه کردن در بخش خدمات هم از منابع این صندوق برداشت می‌شود.

وی ادامه داد: رشد اقتصادی کشور علی‌رغم تمام تلاش‌هایی که شده در طول این 40 سال نتوانسته از مرز چهار درصد عبور کند درحالی که با صرفه‌جویی و مدیریت مصرف می‌توان این رشد را به 8 درصد رساند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: دولت نتوانسته در مدیریت بازار کالا به‌ویژه کالاهای اساسی موفق عمل کند و مسئولان باید با پیش‌بینی این شرایط از افزایش روزانه قیمت‌های جلوگیری و برای آن برنامه‌ریزی می‌کردند.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: مبنای شکل‌گیری انقلاب اسلامی عدالت، احیای فرهنگ علوی و فاطمی و بهره‌گیری از آموزه‌های قرآن کریم بوده به‌طوری که امروز شاهد صدور آرمان‌ها و اندیشه‌های این انقلاب شکوهمند به تمام دنیا هستیم.

وی همچنین ابراز کرد: آرامش و امنیت امروز جامعه را وام‌دار رشادت‌ها و و مجاهدت‌های امام(ره)، شهدا و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری هستیم، از این رو باید قدر این انقلاب را بدانیم و درراستای پیشبرد اهداف و آرمان‌های آن تلاش کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در استان مرکزی تأکید کرد: ایران اسلامی همواره در سال‌های پس از انقلاب در معرض توطئه‌ها و تهدیدهای آمریکا، صهیونیست، آل‌سعود و دیگر اعمال آنها بوده که خوشبختانه هیچ یک از آنها اثر نکرده و همواره با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و وحدت و انسجام نقشه‌های شوم آنها نقش بر آب شده است.

دری نجف‌آبادی در پایان خاطرنشان کرد: حفظ وحدت و پشتیبانی از مقام معظم رهبری مهم‌ترین عوامل حفظ نظام اسلامی است که باید نسبت به این مهم هم مردم و هم مسئولان حساسیت ویژه داشته باشند.