سید علی آقازاده:
فرمانداران استان مرکزی باید در حوزه ماموریت خود سکونت داشته باشند

استاندار مرکزی با بیان اینکه فرمانداران استان مرکزی درر استای اعتمادسازی در بین مردم تلاش کنند گفت: فرمانداران استان مرکزی باید در حوزه ماموریت خود سکونت داشته باشند.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در نشست با فرمانداران استان مرکزی با اشاره به عملکرد استان در سال 97 افزود: مجموع عملکرد استان در زمینه‌های مختلف و کارهای بسیار خوبی که در بعد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی انجام شده، مرهون تلاش تمام دستگاه‌ها و افراد فعال به‌ویژه فرمانداران در استان است.

وی اظهار کرد: باید آمارهای اقدامات انجام‌شده به مردم، رسانه‌ها، وزارت متبوع اطلاع‌رسانی و به صورت مناسبی منعکس و جمع‌بندی شود تا بتوانیم حق مطلب را در حق استان ادا کرده باشیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: استان در مقایسه با سال گذشته در شاخص‌های امنیتی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی رشد داشته و باید منسجم باشیم، با انسجام بیشتر قدر زحماتی که در استان کشیده شده نمایان می‌شود.

آقازاده بیان کرد: باید در همه موارد جزو پنج استان نخست کشور بوده و در مقایسه با گذشته موفق‌تر و کارنامه قابل قبولی را ارائه دهیم، تعامل کلید برطرف کردن همه مشکلات است.

وی ابراز کرد: باید درراستای اعتمادسازی در بین مردم بیشتر تلاش کنیم، در این راستا فرمانداران نقش بسیار مهمی دارند، باید اعتماد به حداقل‌ها در بین مردم و صداقت دستگاه‌ها بیان شود، حضور کمتر مسئولان در مجامع سبب شکاف می‌شود، تعامل فرمانداران و گروه‌های سیاسی با مردم می‌تواند در ایجاد اعتماد عمومی بسیار موثر باشد.

استاندار مرکزی ادامه داد: برای داشتن حضور حداکثری باید ایجاد اعتماد کنیم، در شرایط کنونی و مسائل اقتصادی باید درراستای تامین مایحتاج مردم، کاهش تورم و نابه‌سامانی تلاش‌های بسیاری انجام دهیم، با تمام شرایط در 22 بهمن مردم وقتی متوجه شدند باید درراستای حفاظت از انقلاب و آرمان‌های نظام دفاع کنند وارد صحنه شدند و صحنه‌ای باشکوه خلق کردند.

آقازاده با اشاره به اهمیت و فراز و نشیب‌های سال 98 عنوان کرد: در دوم اسفندماه سال آینده انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود، از هم‌اکنون شاهد فعالیت کاندیدهای انتخابات هستیم، همه باید با برنامه‌ریزی مطلوب زمینه برگزاری مناسب انتخابات خوبی را فراهم کنیم.

استاندار مرکزی اضافه کرد: یکی از نکات مهمی که باید بر آن تاکید داشته باشیم ارتباط نزدیک فرمانداران با احزاب و گروه‌های سیاسی شهرستان خود است، مدیریت سیاسی شهرستان‌ها برعهده فرمانداران، معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی و دفترسیاسی و انتخابات استانداری مرکزی است.

آقازاده تاکید کرد: نتایج عملکرد فرمانداران در این زمینه به وزارت متبوع و بنده اطلاع‌رسانی می‌شود، سال آینده در 6 ماه نخست هر دو ماه یک بار با فرمانداران در این زمینه جلساتی برگزار و در 6 ماه دوم هر ماه جلساتی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در مدت باقیمانده از سال فرمانداران و مسئولان در اماکن عمومی، بازارها، مساجد و مراکز پرفروش حضور پیدا کنند، درراستای تنظیم بازار به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به سبب منفعل بودن فشارهایی وارد کرده‌ایم، براساس آمارها هم‌اکنون گوشت قرمز، سفید و دیگر کالاها اساسی در استان در مقایسه با دیگر استان‌های کشور قیمت پایین‌تری دارد.

آقازاده ابراز کرد: شوراهای تامین استان چه در مرکز و چه در شهرستان‌ها هماهنگی و همدلی بسیار خوبی دارند، با تلاش‌های انجام‌شده رده امنیتی استان در سطح کشور بهبود یافته و از رده بحرانی به یک جایگاه امنی رسیده، این مهم نشانه تعامل خوب دستگاه‌ها است.

وی ادامه داد: سکونت فرمانداران در شهرستان خود نکته مهمی است که باید اجرا شود، فرمانداری که در حوزه ماموریت خود سکونت نداشته چگونه می‌تواند امور را اداره کند.

استاندار مرکزی با اشاره به اختلافات موجود در تقسیمات کشوری و داخلی گفت: در زمینه تقسیم‌بندی اگر مشکلی وجود دارد در سال آینده که سال انتخابات است مطرح نشود مگر در مواردی که بسیار مهم باشد، باید در راستای برطرف کردن مشکلات تلاش کنیم.

آقازاده در پایان خاطرنشان کرد: فرمانداران بر ذخایر شهرستانی خود دقت کنند اگر موردی مثل گوشت، میوه، نهاده‌های کشاورزی را نیاز دارند حداقل یک هفته زودتر به استان اعلام کنند تا در زمینه محصولات استراتژیک در شهرستان‌ها مشکلی نداشته باشیم.