آیت الله دری نجف آبادی:
فرش قرمز ملت ایران برای دشمنان خیالی باطل، بیهوده و احمقانه است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه کلانشهر اراک گفت: فرش قرمز ملت ایران برای دشمنان خیالی باطل، بیهوده و احمقانه است.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه کلانشهر اراک در دیدار با کارکنان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی با اشاره به تقویت روحیه فداکاری در کشور افزود: کار خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران معامله با خدا بوده ، بهترین مژده برای آنها ملاقات با خدا و اولیا خدا است که خداوند هم این کار را ارج می‌دهد.

وی اظهارکرد: در ماه رجب ماه عبادت خدا، طلب علو درجات و نزول برکات، الطاف و عنایت خدا بر شهدا و امام شهیدان، پاکباختگان و جانبازان در راه حق را داریم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: همه در مقابل خانواده شهدا مسئولیت سنگین داریم زیرا عزت، کرامت، هویت و سربلندی نظام اسلامی را مدیون فداکاری‌ها می‌دانیم زیرا اگر فداکاری نبود هیچ درختی به بار نمی‌نشست، میوه و ثمره نمی‌داد.

آیت‌الله دری نجف آبادی ابراز کرد: فداکاری عامل رشد درخت انقلاب است، در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد راهپیمایی باشکوه 22 بهمن بودیم که نتیجه فداکاری‌هاست، در دوران انقلاب، جنگ تحمیلی، جنگ با ضد انقلاب در سراسر ایران، در مرزها مبارزه با قاچاقچیان و مفسدان، در رابطه با داعش جنایتکار شاهد فداکاری‌های شهیدان این مرز و بوم بودیم.

وی بیان کرد: در جبهه مقابله با توطئه‌های مستکبران، شهادت 27 نفر از سبزپوشان اردوگاه سپاه و اسلام در مسیر خاش به زاهدان نشان‌دهنده فداکاری و عزت شهدا و شرارت دشمنان است به همین سبب در این رابطه از دولت پاکستان درخواست شناسایی و برخورد با عاملان این کار و تحویل آنها به جمهوری اسلامی ایران را داریم تا انتقام خون شهیدان گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تاکید کرد: نیروهای مسلح، سپاه، ارتش، بسیج، نیروی انتظامی و غیره باید با قدرت مسائل را دنبال کنند و دیپلماسی و وزارت خارجه ما هم باید با قدرت مشکلات را برطرف کند.

دری نجف‌آبادی با اشاره به تماس تلفنی روز گذشته رئیس جمهور با نخست وزیر پاکستان(عمران خان) یادآور شد: نمی‌شود که ما مرزهای آنها را امن قرار دهیم اما آنها مرزهای ما را ناامن کنند به همین سبب باید با جنایتکاران تروریست در خوزستان، بوشهر، بندر عباس، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و سایر شهرستان‌ها در هر جا که عناصر مزدور ضد انقلاب اعم از داعش، کومله، فدایان خلق، منافقان کوردل و سایر عناصری که هم‌اکنون مزدوران آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند و با دلار‌های آل سعود این جنایات را مرتکب می‌شوند مقابله کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: در فضای مجازی هم نمونه‌هایی از برنامه‌های شوم دشمنان مثل توهین به مقدسات و اسلام دیده می‌شود که همه خیال‌های باطل و تجزیه و تحلیل‌هایی بیهوده دشمنان است که فکر می‌کنند در آینده ملت ما برای آنها فرش قرمز پهن می‌کنند، این فکر اشتباه احمقانه است، بر همین اساس مسائلی مطرح می‌کنند که ملت ما از انقلاب بریده و بین مرد و آرمان‌های بزرگ علوی و فاطمی، کربلا، پیامبر(ص) و مقام معظم رهبری فاصله گرفته است.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: مردم ما که 17 هزار شهید ترور که به دست منافقان و کوردلان به شهادت رسیدند تقدیم کشور و نظام کردند،هر روز در سراسر کشور برای دفاع از کشور شهید دادیم بنابراین ملتی که آمادگی بالا دارد و عاشق شهادت است تسلیم آمریکا و دشمنان نمی‌شود، این افکار تصورهای احمقانه دشمنان است.

وی بیان کرد: نظام ما مستحکم و با عظمت است، نمونه آن راهپیمایی با شکوه 22 بهمن با حضور ده‌ها میلیون نفر جمعیت است که دشمنان این عظمت با شکوه مردم را صدها هزار نفر تعبیر و نمایش می‌دهند، اساس این حضور با شکوه فداکاری در راه خدا است البته بیشتر اوقات این فداکاری با شهادت همراه است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: قرآن کریم می‌فرماید ما چه بکشیم و چه به شهادت برسیم پیروز هستیم، کسی که در راه خدا مجاهدت و فداکاری می‌کند هرگز شکست نمی‌خورد و ذلت برای دشمنان نظام، قرآن، مادی‌گرایان و جاه‌پرستان است اما کسانی که هدفشان رضای خدا است فداکاران راه حق هستند.

دری نجف آبادی عنوان کرد: فداکاران راه حق ایثارگران، جانبازان و غیره هستند که نزدیک به 30 سال در بستر به سختی نفس می‌کشند و یا جانبازانی که اعضای خود را از دست دادند که درد تحمل می‌کنند.

وی بیان کرد: روز شهید را به شهدای مدافع حرم، شهدای امنیت، ایثارگران و خانواده شهدا دنیای اسلام مثل شهدا لبنان، عراق، پاکستان، افغانستان، فاطمیون، زینبیون تبریک و تسلیت می‌گوییم، در استان مرکزی هم بیش از 60 نفر شهدای فاطمیون و زینبیون داریم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تبراز کرد: ساخت 42 واحد برای مسکن خانواده این شهدا در شهرستان دلیجان را دنبال کردیم که فاز نخست آن آماده و تلاش می‌کنیم تا فازهای بعدی این پروژه هم آماده شود.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی باید برای سال آینده برنامه‌ریزی منسجم و کاملی در زمینه‌های مختلف مثل اشتغال، توانمندسازی، مهارت‌آموزی، تغذیه خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران داشته باشد.

وی عنوان کرد: در بحث دارو و درمان هم باید رسیدگی‌‌های لازم انجام و در حد لازم دارو به آنها داده شود، باید از امکانات موجود بهترین استفاده را داشته باشیم، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی باید کار مدیریتی بیشتری داشته باشد همچنین از هزینه‌های غیر ضروری و اسراف بپرهیزد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: باید روحیه فداکاری در کشور به برکت بنیاد شهید و شهدا تقویت شود و فرهنگ جهاد، شهادت و دفاع از ارزش‌ها را باید پاس بداریم و راه مقام معظم رهبری و راه خشنودی امام زمان(عج) با افتخار ادامه دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری هم به اصل مهم فداکاری تاکید شده، بدون فداکاری هیچ کاری انجام نمی‌شود زیرا معامله با خدا پشیمانی ندارد