آیت الله کاظم سپاسی آشتیانی :
نیاز به حضور پررنگ‌تر ‌طلاب و روحانیون در جامعه احساس می‌شود

رئیس حوزه‌های علمیه استان مرکزی گفت: هم اکنون در شرایطی هستیم که نیاز به پررنگ‌تر شدن نقش طلاب و روحانیون در جامعه احساس می‌شود.

آیت‌الله کاظم سپاسی آشتیانی رئیس حوزه های علمیه استان مرکزی در چهارمین همایش ائمه جمعه استان مرکزی با اشاره به نقش روحانیت در جامعه افزود: باتوجه به اهمیت عالم‌پروری و نقش روحانیت در جامعه اسلامی، هم اکنون در استان مرکزی یک هزار و 502 طلبه در 13 حوزه تحصیل می کنند، کاهش جمعیت جوان و برخی مشکلات سبب شد تا سال گذشته تعداد کمتری نسبت به سال‌های قبل طلبه در حوزه‌های استان جذب شود اما شرایط حوزه‌های علمیه استان به لحاظ تعداد طلاب مطلوب است.

وی اظهارکرد: انقلاب اسلامی ایران بر اساس موازین دینی پایه‌ گذاری شده و روحانیان به عنوان سخنگوی دین، نقش محوری در شکل گیری آن بر عهده داشتند، بنابراین امروز نیز این قشر از جامعه باید با تمام وجود از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی صیانت کنند.

رئیس حوزه‌های علمیه استان مرکزی تصریح کرد: از ابتدای پیروی انقلاب اسلامی، دشمنان نظام اسلامی در صدد ایجاد فاصله بین مردم و روحانیت بوده‌اند، در این شرایط مبلغان دینی باید با رعایت ساده زیستی و قناعت و پرهیز از زندگی غیرمتعارف نسبت به خنثی سازی توطئه‌های دشمنان و همچنین نزدیک شدن به مردم برای هدایت جامعه به سمت و سوی معنویت حرکت کنند.

آیت‌الله سپاسی ادامه داد: ترویج فرهنگ اسلامی و هدایت جامعه به سمت معنویت از وظایفی است که باید به آن عمل کرد، از اساس روحیه انقلابی می‌توان به خدمت بی‌منت، ساده زیستی، قناعت و اخلاص در عمل اشاره کرد که باید به دست توانمند علمای اسلام در جامعه نهادینه شود، ولایت فقیه اساس نظام جمهوری اسلامی است و جامعه روحانیت باید ضمن صیانت از این جایگاه الهی در تشریح و تبیین ابعاد مختلف آن برای آحاد مردم به خصوص نسل جوان بیش از پیش تلاش کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون در شرایطی هستیم که نیاز به پررنگ‌تر شدن نقش طلاب و روحانیون در جامعه احساس می‌شود، زیرا آنها می‌تواند با برقراری ارتباط معنوی با آحاد مردم، مردم را از نقشه‌های شوم دشمنان آگاه کنند و در راستای آرمان‌های کشور و نظام گام بردارند