سید علی آقازاده:
مشکلات منطقه روستای گردشگری حسین آباد بغدادی برطرف می‌شود

استاندار مرکزی با بیان اینکه مشکلات منطقه روستای گردشگری حسین آباد بغدادی پیگیری و برطرف می‌شود گفت: برطرف کردن مشکل زباله و پسماندها در روستای حسین‌آباد بغدادی نیازمند برنامه‌ریزی جامع است.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در نشست صمیمی با اصحاب رسانه در حسن‌آباد بغدادی با اشاره به نقش رسانه در آگاهی جامعه افزود: در 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی کارهای بزرگی انجام شده و جامعه مطبوعات به خوبی آنها را منعکس کرده، رسانه همواره در کنار مردم و مسئولان با انعکاس اخبار، انتقادات بسیار سازنده‌ای هم داشتند.

وی اظهار کرد: فلسفه وجودی رسانه‌ها و مطبوعات انعکاس اخبار مثبت در راستای امیددهی است، در هر رویدادی اصحاب رسانه در کنار مسئولان و مردم بودند و اخبار استان را بسیار خوب منتشر کردند، در یک سال اتفاقات بسیار خوب و بدی مثل تورم و گرانی که منشا آن تحریم‌ها بود اتفاق افتاد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید همیشه از انتقادات سازنده استقبال کرده و در معرض آماج انتقادات قرار دارد، نبایر مخالفت با دولت سبب اتتقادات غیرمنطقی شود، نباید هیچ نوع دشمنی و کینه‌ورزی داشته باشیم باید در یک جامعه مردم‌سالار زندگی کنیم، این حق هرکسی است که به چیزی تمایل داشته و یا نداشته باشد، اما اگر غیر از دولت کنونی، دولت دیگری برسرکار بود آیا می‌توانست معجزه کند؟

آقازاده بیان کرد:فکر می‌کنیم دولت کنونی 10 تا 20 درصد در مسیر نبوده اما این موضوع در همه دولت‌ها وجود دارد، باید در راستای افزایش و تقویت نقاط قوت تلاش کنیم، دولت ضعف‌هایی دارد اما عزم جدی در ارائه خدمت صادقانه دارد.

وی عنوان کرد: در 4.5 سال گذشته دولت آمار‌های بسیاری خوب و قابل دفاع را ارائه کرد، اما متاسفانه با روی کار آمدن کسی که از برجام خارج شد مشکلاتی به‌وجود آمد، می‌توان گفت برجام یکی از بهترین دستاوردهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که هرچه از آن بگذر حقانیت آن بیشتر آشکار می‌شود.

استاندار مرکزی ابراز کرد: هر دولتی با هر گرایشی در یک شرایط محدودی گیرد کرده اما در هر شرایطی باید متحد و منسجم باشیم زیرا همه در یک کشتی قرار داریم، انتقادات و نظردهی‌ها وجود داشته باشد اما هیچکس نباید کاری کرد که اساس انقلاب و کشور به‌خطر بیافتد.

آقازاده ادامه داد: مشاهده می‌کنیم که ترامپ در آمریکا چه‌کارها و توهین‌هایی می‌کند اما در هر شرایطی در یک مسئله بین‌المللی با همه احزاب متحد هستند، باید در امور متحد باشیم.

وی با اشاره به مشکلات روستای حسین‌آباد بغدادی اضافه کرد: در این روستا 40 رستوران و خانه باغ تفریحی وجود دارد که می‌توانند ظرفیت‌های مناسبی برای اوقات و فراغت باشند، این مکان‌های تفریحی ضمن ایجاد سروصدا، تولید زباله هم دارد.

استاندار مرکزی تاکید کرد: این روستا در محدوده خدمات شهری نیست اما در حریم شهرداری قرار دارد، باید با یک تصمیم‌ مناسب و بار هزینه‌ای کم اقدامات مناسبی در این روستا انجام شود، همچنین زمانی برای مشخص شدن تکلیف آبرسانی این روستا مشخص شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در ارتباط با جمع‌آوزی زباله‌های این روستا هم حتما 40 باغ رستوران با شهرداری همکاری کنند تا شهرداری با دریافت عوارض جمع‌آوری زباله‌ها را انجام دهد.

روستای حسین‌آباد از نظر محیط زیست و زباله مشکلاتی دارد

حسین بختیاری فرماندار شهرستان اراک هم در این نشست با اشاره به مشکلات روستای حسین‌آباد بغدادی گفت: باید با یک تصمیم کارشناسی شده بحث انتقال آب به این روستا را در یک بازه زمانی سه تا چهار ماهه انجام دهیم.

وی افزود: از نظر محیط زیست و زباله مشکلاتی در این روستا وجود دارد که باید جمع‌آوری زباله در این روستا تداوم مناسبی داشته باشد.

برآورد هزینه انتقال آب به روستای حسین‌آباد 450 میلیون تومان است

مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی هم در این مراسم با اشاره به مشکلات روستای حسین‌آباد بغدادی گفت: در تاریخ 25 اسفند ماه امسال برگه‌های مناقصه این کار باز می‌شود.

عرفانی‌نسب افزود: برآورد هزینه انتقال آب به این روستا 450 میلیون تومان است، با برگزاری مناقصه کار اجرایی آن آغاز می‌شود