حجت الاسلام و المسلمین روح الله حریزاوی :
هیئت‌های مذهبی نقش مهمی در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دارند

معاون پژوهشی آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: هیئت‌های مذهبی نقش مهمی در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله حریزاوی معاون پژوهشی آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی در نشست فصلی شورای هیئت‌های مذهبی کشور به میزبانی بوشهر افزود: هیئت‌های مذهبی نقش مهمی در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دارند.

وی اظهار کرد: هیئت‌های مذهبی باید پیوست اجتماعی داشته باشند تا در زمینه‌های مختلف همچون کمک به نیازمندان و رفع آسیب‌های اجتماعی فعالیت کنند همچنین مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید از برنامه‌های مهم هیئت‌های مذهبی باشد.

معاون پژوهشی آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: به دنبال ترویج اندیشه اسلام ناب هستیم و حرف اسلام ناب تحویل انسان‌های قیام‌گر است و همه هیئت‌ها باید به سمت تحویل چنین انسان‌هایی پیش بروند.

وی ابراز کرد: روزی جهان دو قطبی بود و با پیروزی انقلاب اسلامی سه قطبی شد. بلوک شرق از بین رفت و اکنون رهبر معظم انقلاب تأکید دارند که بلوک غرب نیز در حال از بین رفتن است.

حریزاوی عنوان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم تأکید دارند که با فروپاشی جهان غرب، دوگانه اسلام و غرب در حال تبدیل شدن به یگانه اسلام است و باید برای این مهم آماده باشیم.

وی تصریح کرد: بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی را باید در جامعه تبیین کرد و در این راستا هیئت‌های مذهبی نقش مهمی بر عهده دارند.

معاون پژوهشی آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر ایجاد زاویه دیدهای مختلف برای تبیین بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی یادآور شد: باید برای پیاده‌سازی ابعاد بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی فعالیت‌های گسترده ای انجام داد و از ظرفیت هیئت‌های مذهبی نیز برای این مهم استفاده کرد.

حریزاوی با اشاره به اینکه هیئت مذهبی یک پدیده مردم‌سالارانه است تاکید کرد: از جمله اقدامات نظری در حوزه هیئت‌های مذهبی این است که باید موضوع الگوی پیشرفت انقلاب اسلامی در این حوزه مورد بررسی و گفتگو قرار گیرد.

وی الگوی مردمی‌سازی تبلیغ دین را از دیگر محورهای اقدامات نظری پیش روی هیئت‌های مذهبی عنوان و تصریح کرد: هیئت‌های مذهبی با استفاده از ظرفیت‌های خود ایده‌های لازم را در مردمی‌سازی تبلیغ دین ارائه کنند.

معاون پژوهشی آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی به تراز بالای اعضای هیئت‌های مذهبی اشاره و عنوان کرد: هیئت‌های مذهبی برنامه‌ها و مسابقات مقاله‌نویسی و همایش‌های پژوهشی داشته باشند.

وی در ارتباط با اقدامات عملی نیز بیان کرد: پیوست فرهنگی، پیوست تربیتی و پیوست اجتماعی از مسائل مهمی است که در هیئت‌های مذهبی باید مد نظر باشد و مقابله با آسیب‌های اجتماعی از مأموریت‌های هیئت‌های مذهبی است که در این زمینه بایدکادرسازی و نیروسازی مد نظر قرار گیرد.

معاون پژوهشی آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: هیئت‌های مذهبی باید به تحقق اهداف انقلاب اسلامی کمک کنند و ورود جدی در این حوزه داشته باشند همچنین در عرصه فضای مجازی نیز هیئت‌های مذهبی وظایف سنگینی بر عهده دارند