توصیه آیت الله دری نجف آبادی به رئیس جدید دستگاه قضا؛ ‌بدون اغماض ‌با کانون‌های فساد برخورد کنید

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: دستگاه قضایی به عنوان شمشیر برنده نظام باید بدون اغماض و باقدرت با کانون‌های فساد برخورد کند.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه‌های نمازجمعه اراک که در مصلی بیت المقدس برگزار شد با اشاره به انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه توسط رهبرمعظم انقلاب اسلامی افزود: یکی از موضوعات مهمی که باید همواره موردتوجه دستگاه قضایی باشد بحث پیشگیری است چراکه در صورت عدم توجه ویژه به این موضوع شاهد بالارفتن آمار پرونده‌ها خواهیم بود که در نتیجه دستگاه قضایی از پس ازنی آمار برنخواهد آمد.

وی اظهار کرد: بنابراین باید با کانون‌های فساد برخورد و از گسترش این موارد فساد و جرم در جامعه جلوگیری شود زیرا نباید اجازه داد که سردمداران فساد، شبکه‌های قاچاق کالا و ارز، غارتگران و توطئه گران ضدانقلاب مانند غده‌ای سرطانی رشد کنند.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: به‌عنوان‌مثال نباید هجده میلیارد دلار ارز اختصاص داده شود ولی نتیجه‌ای دریافت نشود بنابراین باید به هر ریال و ارز کشور حساس بود.

امام جمعه اراک ادامه داد: موضوع و بحث نظارت در کشور امری مهم و خطیر قلمداد می‌شود که دستگاه‌های قضایی و نظارتی ازجمله سازمان بازرسی و دیوان عدلت اداری در این زمینه نقشی مهم برعهده داشته و می‌توانند جلوی بسیاری از تخلفات را بگیرند.

وی عنوان کرد: سلامت قوه قضاییه و تقویت نظارت در داخل قوه یکی از ملزومات مهم در این نهاد اساسی است و دستگاه قضایی که شمشیر برنده نظام در حوزه‌های مختلف است باید بتواند با قاطعیت و در کمال آرامش و امنیت به اجرای وظایف خود بپردازد.

ضرورت توسعه تجارت ایران اسلامی با کشور “عراق”

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سفر رئیس‌جمهور کشورمان به عراق اضافه کرد: لایروبی اروند کار مهمی است که توافقاتی در این حوزه صورت گرفت و باید موردتوجه قرار گیرد و امیدواریم که وزارت خارجه عراق و جمهوری اسلامی و دو ملت از این مسئله پشتیبانی کنند.

وی ‌ابرازکرد: در صورت انجام این کار کشتی‌های تا هفتاد هزار تن ظرفیت نیز می‌توانند از اروند عبور کنند که نقش مهمی در اقتصاد و توسعه روابط اقتصادی با کشور همسایه یعنی عراق ایفا می‌کند.

دری نجف‌آبادی تاکید کرد: عده‌ای به دنبال تخریب و کمرنگ ساختن روابط بین دو ملت هستند بنابراین مسئولان باید سفرهای بیش‌تری به عراق داشته باشند.

وی یادآور شد: از سویی، در سطح استان مرکزی نیز اتاق بازرگانی و استاندار پیگیر باشند تا دفتر رابطه با عراق ایجاد شود و با ظرفیت‌های موجود در استان در حوزه‌های مختلف به عراق سرویس دهیم زیرا این مسئله نیاز به ساماندهی دارد و می‌توانیم با عراق بسیاری از تحریم‌ها را دور بزنیم و به صادرات یک میلیارد دلاری به عراق بیندیشیم که این مهم نیاز به‌نوعی برخورد فعالانه دارد.

سپاه قدس مانند ذوالفقار امیرالمؤمنین (ع) می‌درخشد

امام جمعه اراک با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به بحث صادرات کشور گفت: در کالاهای صادراتی به کیفیت، بسته‌بندی و برند سازی باید توجه ویژه‌ای داشت و بنگاه‌های اقتصادی باید تحریم‌ها را دور بزنند و از ظرفیت‌های موجود در ارتباط با عراق استفاده کنند.

وی بیان کرد: مسئولان استان مرکزی در این فرصت، روابط بین دو کشور را با جدیت دنبال و حمایت کنند. می‌توانیم در این استان باوجوداین ظرفیت‌ها برای صادرات بیست میلیارد دلاری برنامه‌ریزی کنیم.

دری نجف‌آبادی ابراز کرد: البته سال نو در پیش است و مردم و سئولان باید توجه داشته باشند و با ایثار، قناعت، صرفه‌جویی، دوری از تبذیر و همت برای عزت و پیشرفت و عدالت و خدمت به مردم تلاش کنیم.

وی با اشاره به دریافت نشان ذوالفقار توسط “سردار سلیمانی” ادامه داد: این اتفاق نشان از این دارد که سپاه قدس مانند ذوالفقار امیرالمؤمنین (ع) می‌درخشد.

توجه به دو مسئله بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و مسائل معیشتی موضوع مهم اجلاسیه خبرگان

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری اجلاسیه خبرگان رهبری در روزهای اخیر گفت: در این اجلاسیه به دو مسئله بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و مسائل معیشتی مردم پرداخته و گزارشی در چارچوب بیانیه، خدمت رهبر انقلاب ارائه شد.

وی افزود: تکیه‌بر یاد خدا و عدم برخورد احساسی با مسائل بخشی از بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامی بود زیرا احساسات باید همراه عقل باشد و درعین‌حالی که به جوانان توجه می‌شود احساسات آن‌ها نیز باید مدیریت شود.

دری نجف‌آبادی در پایان خاطر نشان کرد: این احساسات نباید به تعاملات اجتماعی آسیب برساند و در این شرایط این مهم نیاز به توجه دارد و برخورد با حوادث و مسائل کشور باید حکیمانه، خداپسندانه، فعال و سازنده باشد