سید علی آقازاده:
صادرات غیرنفتی یک میلیارد و ۱۳ میلیون دلاری از استان مرکزی

استاندار مرکزی گفت: سال ۹۷ یکی از سال‌های خوب بود، استان یک میلیارد و ۱۳ میلیون دلار صادرات غیر نفتی داشت که سهم ساوه و زرندیه در آن قابل توجه بود.

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی درنشست بافعالان سیاسی که درمحل فرمانداری ساوه تشکیل شد،با اشاره به ضرورت حفظ همبستگی درهمه حوزه‌ها افزود: در خسارات ناشی ازسیل نباید قصورانسانی را نادیده گرفت، هرچند سیل خسارات زیادی دربرخی از نقاط کشور به همراه داشت اما با این وجود به شکرانه این نعمت در استان مرکزی طی دو هفته اخیر4 میلیارد مترمکعب بارش داشتیم که ازاین 4 میلیارد مترمکعب 300میلیون مترمکعب درسدها، رودخانه ها ذخیره شده که طی 25 سال اخیر بی‌سابقه بوده است، در مقایسه به سال گذشته 250تا 300 میلیون مترمکعب ذخیره آب داشتیم.

وی اظهارکرد: باید روزهای سخت را به یاد داشته باشیم و ضمن استفاده بهینه این آب و بارش‌ها، باید در بخشهای مختلف صنعت و غیره در مصرف آب صرفه جویی شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: سال 97 یکی از سال‌های خوب بود، یک میلیارد و 13 میلیون دلار صادرات غیر نفتی داشتیم که سهم ساوه و زرندیه در آن قابل توجه بود، در شرایط تحریم این اتفاق بزرگی است واین مهم مرهون تلاش مردم، کارگران، تولیدکنندگان و بخش خصوصی و دولت است.

آقازاده بیان کرد: برای نخستین بار صنایع در استان شب عید آرامی را داشتند، استان مرکزی علی‌رغم صنعتی بودن بنا بر اعلام شورای امنیت کشور کمتربن تنش کارگری و تولید و صنعتی داشته اما این به معنای نبود مشکل نیست.

وی ادامه داد: همبستگی مردم و دستگاه‌ها در ارسال کمک‌ها به سیل زدگان بهتر است در مسائل اقتصادی و سیاسی نیز سرلوحه قرار گیرد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: آمریکا نمی‌خواهد مردم ایران در آرامش و امنیت باشند و مردم باید با همین همبستگی پاسخ تحریم کنندگان را دهند، سومدیریت وجود دارد اما با همبستگی مردم می توان از بحران‌ها عبور کرد.

آقازاده عنوان کرد: جلوی سیل را نمی‌توان گرفت اما می‌توان مدیریت کرد که سیل کمترین آسیب را به مردم وارد کند، مدیریت بحران استان مرکزی مطلوب بوده و این کاهش خسارت را میتوان در همه ی بحران‌ها داشت.

استاندار مرکزی بیان کرد:خط قرمز ما جان انسان‌هاست، خسارت مالی جبران پذیر است، با این وجود بارش‌های اخیر نشان ازسال پررونق است که باید برای استفاده بهینه آن برنامه ریز کرد.

وی اضافه کرد:هفت واگن قطار باری امروز به مناطق سیل زده ارسال شد، اما کافی نیست و کمک‌ها باید استمرار داشته باشد.

اقازاده بیان کرد: امروز شاهد همبستگی مردم ایران درکمک به مناطق سیل زده هستیم، باتوجه به اینکه سال 98، سال رونق تولید است وازسویی انتخابات مجلس را درپیش داریم می‌طلبد مردم درحوزه‌های تولید،سیاسی ودیگر عرصه‌ها این همسبتگی را داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی‌های انجام شده محل فعلی که برای جانمایی پسماند برنامه ریزی شده بود، باتوجه به استفاده بیشتر و بهتر از این محل برای پروژه‌های دیگر، پروژه پسماند دراین محل اجرا نمی شود