آیت الله دری نجف آبادی :
انتقال دستاوردهای دانشگاهی به صنایع کلید پیشرفت کشور است

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: تربیت دانش‌آموختگان دانشگاهی براساس نیازهای روز جامعه و صنایع، انتقال دستاوردهای دانشگاهی به صنایع و بهره‌گیری از ظرفیت صنایع در راستای تحقیق و پژوهش در واحدهای علمی کلید پیشرفت کشور است.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در دیدار هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اراک با اشاره به ضرورت تغییر شیوه آموزشی دانشگاه برای حرکت در مسیر کارآفرینی افزود: سرفصل‌های درسی در دانشگاه‌ها باید از روش‌های تئوری به سمت شیوه‌های عملی و کارگاهی تغییر کند چرا که انتقال دوره آموزش به کارگاه‌ها و شرکت‌های تولیدی سبب می‌شود که علم‌آموز با تجربه عملی در جریان تولید به کارآفرینی دست یابد.

وی اظهار کرد: تربیت دانش‌آموختگان دانشگاهی براساس نیازهای روز جامعه و صنایع، انتقال دستاوردهای دانشگاهی به صنایع و بهره‌گیری از ظرفیت صنایع در راستای تحقیق و پژوهش در واحدهای علمی کلید پیشرفت کشور است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: دانشگاه‌ها به عنوان نماینده افکار نسل جوان نقش مهمی در توسعه و آبادانی کشور دارند که باید از این ظرفیت‌های ارزشمند به خوبی استفاده کرد.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: تمام ظرفیت علمی، پژوهشی و تخصصی در دانشگاه‌های کشور باید در راستای توسعه و آبادانی کشور و در نهایت صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد و با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از دانشجویان کشور در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند، نقش این دانشگاه در اشاعه فرهنگ ایرانی و اسلامی برجسته‌تر از دیگر مراکز علمی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها در صورتی می‌توانند در احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی و همچنین در مسائل اقتصادی و تولیدی نقش‌آفرین باشند که فعالیتی هدفمند و قانونمند داشته باشند و مسائل علمی و پژوهشی در این مراکز باید براساس اصول و مبانی کاربردی تدوین شود.