آیت الله دری نجف آبادی:
دولت باید هزینه‌های خود را کاهش و بازدهی را افزایش دهد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: امروز نباید هزینه‌های بی جا را به مردم تحمیل کرد و هزینه ریخت و پاش‌ها را به دوش مردم گذاشت، دولت باید هزینه‌های خود را کاهش و بازدهی را افزایش دهد

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در آیین رونمایی از سرود اراک با اشاره به اینکه استان مرکزی قلب ایران و کانون و سرزمین نورانی وابستگان اهل بیت(ع) است، افزود: استان مرکزی برای ورود به گام دوم انقلاب آمادگی کامل را دارد، همه باید برای پاسداری از انقلاب اسلامی بسیج شوند، اساس هویت ایران اسلامی هویت عمیق دینی، معنوی و مهدوی بوده و باید این اساس با قدرت حفظ شود.

وی اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس استان مرکزی به همراه صنعتگران و صنایع خود با اقتدار حضور داشت و ساخت پل 13 کیلومتری در منطقه مجنون و حضور در عملیات مرصاد نشان از این نقش قابل تقدیر استان مرکزی دارد، امید است که در همه عرصه‌ها با همت بیشتر گام برداریم که این همت بلند خود مشت محکمی بر دهان دشمنان و آمریکا بوده و برای شکستن خواسته‌های دشمنان باید پیشرفت علمی و صنعتی کشور را دنبال کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد:همت بلند و امیدواری دشمن مایوس می‌کند، برهمین اساس باید با همت مردانه هر روز کشور را تقویت کرد و همه اقشار نیز در این راستا مشارکت کنند، امنیت، عدالت و رفاه سه ضلع پیشرفت است و نبود هرکدام می تواند چالش‌های خاص خود را به همراه داشته باشد، اگر امروز امکاناتی در مجموعه شهرداری در اختیار است باید به همه نقاط شهر توزیع شود و عدالت تسری پیدا کند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: قطعا با توزیع مناسب عدالت در شهر می‌توان اراک را الگوی خوبی در جهت خدمات رسانی به مناطق محروم دانست، باید ماهیت مناطق آسیب پذیر و محروم را تغییر داد، امیرکبیر در دوران کوتاه صدارت خود قدم‌های بزرگی برداشت که و امروز مایه افتخار است، ما نیز باید قدم های بلندی برداریم که آیندگان به آن افتخار کنند.

وی عنوان کرد: امروز نباید هزینه‌های بی جا را به مردم تحمیل کرد و هزینه ریخت و پاش‌ها را به دوش مردم گذاشت، دولت باید هزینه‌های خود را کاهش و بازدهی را افزایش دهد، نظام علوی نظامی با هزینه کم و برکات و خدمات بسیار است و باید براین اساس عمل شود. سال 98 سال تحمیل هزینه بر مردم نیست زیرا اگر هزینه افزایش یابد تولید متضرر می‌شود، هزینه‌های بیجا معکوس جواب می‌دهد، همه باید از تولید حمایت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ابراز کرد: شهردار به معنای اداره کننده شهر است و باید رضایت عامه مردم را جلب کند، در زمنیه کمک به سیل‌زدگان هم دو روز پیش هفت واگن کمک‌های مختلف از استان مرکزی به سمت استان لرستان و استان خوزستان بویژه شهر شوشتر با 250 روستا و 250 میلیون نفر جمعیت که در حمایت استان مرکزی است به منطقه اعزام شد که روز گذشته به مقصد رسید، امید است که این کمک‌ها ادامه داشته باشد، نباید سیل زدگان را فراموش کرد.

دری نجف آبادی در پایان با اشاره به رفتار اخیر آمریکا در قبال سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: این رفتار معارضه با ملت است و در این شرایط که سپاه در مناطق سیل زده مشغول خدمات رسانی و تلاش است از سوی آمریکا تروریست خطاب می شود