آیت الله دری نجف آبادی:
پشتیبانی عمومی ملت و مسئولان از سپاه رئیس جمهور آمریکا را پشیمان خواهد کرد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با بیان اینکه همبستگی و پشتیبانی عمومی ملت و مسئولان از سپاه، آمریکا را پشیمان خواهد کرد گفت: آمریکا با قراردادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی خبط بزرگی کرد و نشان داد که برای اسرائیل حکم برده و عروسک را دارد.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه‌های نمازجمعه شهرستان اراک در مصلی بیت‌المقدس با اشاره به اقدام آمریکا و قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی افزود: آمریکایی‌ها با روحیه جنایت پیشگی و خبیثانه خود، در عمل هر روز بازی درآوردند و از روز نخست هم با سپاه و ولایت و مردم رابطه خوبی نداشتند و به شکل‌های مختلف علیه کشور فعالیت و اقدام کردند.

وی اظهار کرد: در منطقه غرب آسیا به برکت خون شهدا، و بارهبری بنیانگذار کبیرانقلاب اسلامی مقام معظم رهبری و حضور همیشگی مردم، انقلابی پدیدار شد و چهل سال بااقتدار تا به امروز پیش رفته و مردم در این انقلاب مشت محکمی دردهان دشمنان به ویژه استکبار جهانی کوبیده‌ است.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: از سوی دیگر، توطئه و حمایت‌های دشمنان به ویژه آمریکا از صدام و هزینه‌های هنگفتشان در منطقه برای نابودی این انقلاب همواره شکست‌خورده است.

امام جمعه اراک با اشاره به اقدامات ماجراجویانه و خبیثانه آمریکایی‌ها در منطقه بیان کرد: اقداماتی مانند تعیین قدس به‌عنوان پایتخت و معامله قرن، ارتفاعات جولان و قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی در راستای حمایت از نتانیاهو اتفاق افتاده است.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: آمریکایی‌ها با این اقدام آبروی خود را برده‌اند چراکه سپاه و ملت بزرگ ایران اسلامی از این‌دست اقدامات متضرر نمی‌شوند و نه‌تنها از عزت سپاه کم نمی‌شود بلکه بر قدرت و عظمت آن افزوده می‌شود زیرا ملت می‌دانند دشمن بر چه مسائلی حساس است.

وی اضافه کرد: سپاه در قلب مردم جا دارد و همه به سپاهی بودن افتخار می‌کنیم زیرا سپاه مظهر فداکاری، ایثار، صلابت، شجاعت و عشق به خدا، ولایت و مردم است. سپاه جوهره انقلاب اسلامی و ولایت مداری است. این سپاهیان برای جوانان ما اسوه‌اند و به آن می‌بالیم بنابراین باید یادآورشویم آمریکایی‌ها خطای استراتژیک بزرگی را مرتکب شدند و معلوم شد که سپاه جایگاه ویژه‌ای را در قلب ملت ما و مردم منطقه داراست.

با برنامه باید تحقق بیانیه گام دوم را با قدرت دنبال کنیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بیانیه گام دوم و راهبردهای اجرایی آن و تحقق شعار سال بیان کرد: باید راه را در گام دوم انقلاب باقدرت، تدبیر، صبر و برنامه‌ریزی دنبال کرد تا حتماً پوزه دشمنان را به خاک ذلت بمالیم.

وی عنوان کرد: باید در بخش تولید همت و تلاش بیشتری داشته باشیم و استان مرکزی باید خیز بلندی در حوزه رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار بردارد و با توجه به مذاکرات راهگشای با عراق و ظرفیت بالای موجود در استان فرصت‌های مناسبی وجود دارد.

دری نجف آبادی ادامه داد: این بدان سبب است که امروز استان مرکزی نه‌تنها در حوزه حمایت از سپاه، کمک به سیل‌زدگان، رشد علمی، تربیت علما باید الگو باشد بلکه در تولید ناخالص ملی نیز باید سهم قابل‌توجهی داشته باشد بنابراین با توجه به ظرفیت‌های استان در حوزه صنعت، کشاورزی و تولید، باهمت همه مسئولین و مردم، استان مرکزی باید حرف اول را بزند که امروز سربار بودن حرام و کار و تولید و خدمت جهاد و عبادت است.

باقدرت از مشکلات و بحران‌ها عبور می‌کنیم

عصو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بحران سیل و اهمیت و ضرورت خدمات اجتماعی در جامعه اضافه کرد: مردم در زمان جنگ و همچنین در حوادثی چون سیل و زلزله همیشه بسیج شدند و خدمات‌رسانی کردند و در حال حاضر نیز همان‌طور که آسیب‌های جنگ و زلزله‌های سال‌های اخیر را پشت سر گذاشتیم از این بحران هم عبور می‌کنیم.

دری نجف‌آبادی در پایان خاطرنشان کرد: میدان، میدان خدمت است چه در شرایط بحران باشد و چه در شرایط غیرازآن انسان مؤمن در تمام عمر خدمت گذار واقعی برای جامعه است.