سردار رسول سنائی‌راد:
جوان متعهد و متخصص کلید تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است

معاون سیاسی دفتر عقیدتی – سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: امروز برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند جوانان خودساخته هستیم.

سردار رسول سنائی‌راد، معاون سیاسی دفتر عقیدتی – سیاسی فرماندهی معظم کل قوا امروز در همایش ائمه جماعات و مبلغان شهرستان اراک که در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شدافزود: تنها ۲۰ درصد از مردم از صدور بیانیه گام دوم با خبر هستند و ۴ درصد هم از متن بیانیه اطلاعات دارند.

وی با تأکید براینکه بسیار ضروری است ائمه جماعات نسبت به مفاد بیانیه گام دوم مطالعاتی عمیق داشته باشند تا بتوانند عموم مردم را با این مهم آشنا کنند، اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب در دل منظومه فکری رهبری فهم و تفسیر شده است، ایشان در این بیانیه نهضت انقلابی ما دارای چندین مرحله می دانند؛ پیروزی انقلاب اسلامی باید به نظام اسلامی و نظام اسلامی باید مقدمه تشکیل دولت اسلامی شود و دولت اسلامی باید به جامعه اسلامی منتج شود و پس از جامعه اسلامی می‌توان امید داشت به تمدن اسلامی دست یابیم.

سردار سنائی‌راد با اشاره به این نکته که واقعیت این است که ما در تشکیل دولت اسلامی ایراداتی داریم، تصریح کرد: ایرادها در تشکیل دولت اسلامی باید مورد بررسی قرار گیرد و برای رفع مشکلات باید از افرادی استفاده شود که قادرند مسائل و مشکلات را برطرف کنند.

سردار سنائی‌راد بیان کرد: ۴۰ سال از پیروزی انقلاب فاصله گرفتیم و قرار بر این بود که در طول این ۴۰ سال ارزش‌های انقلابی در دل این دولت نهادینه شود، واقعیت این است که در تشکیل دولت اسلامی دچار مشکل هستیم به چالش افتادیم و باید عبور کنیم، رهبری از افرادی دعوت می‌کنند که در انقلاب ایفای نقش کردند؛ از همین‌رو تحقق بیانیه گام دوم را بر دوش جوانان گذاشتند؛ چراکه جوانان در پیروزی انقلاب، تثبیت، دوران دفاع مقدس و سازندگی بسیار نقش‌آفرین بودند.

این مقام مسئول ادامه داد: جوانان دهه اول انقلاب، توانمندی خود را در مراحل مختلف به اثبات رساندند و در سنین جوانی به فرماندهی لشگر منصوب می‌شدند. نقشه و بیانیه گام دوم برای ۴۰ سال آینده است که باید ثمرات بسیار درخشان‌تری داشته باشد و به تشکیل تمدن اسلامی منتج شود.

وی با اشاره به اینکه جوانان خودساخته انقلاب در دوران دفاع مقدس نقش‌آفرین بودند و امروز برای تحقق گام دوم انقلاب نیازمند جوانان خودساخته هستیم، عنوان کرد: کار اجرایی انرژی جوانی می‌خواهد، اما برای رسیدن به این مرحله جوانان باید خودسازی داشته باشند که پس از آن به جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی برسند، وظیفه ما نیز این است که زمینه خودسازی را برای جوانان فراهم آوریم تا آنان فرصت اثبات داشته باشند.

سنائی‌راد ابراز کرد: برای خودسازی جوانان باید شاخصه‌های گذشته مورد توجه قرار گرفته، به شرایط فعلی پرداخته و از زمان با اتخاذ راهبردهایی در هر عرصه زمینه را برای رسیدن به شرایط و آینده مطلوب فراهم آوریم همچنین با تحقیق در مورد گذشته می‌توان اعتبار جوانان این زمان که دست به انقلاب و تحول زدند را حفظ کرد، اگر ثمرات و دستاوردهای انقلاب بیان شود می‌توان اعتماد مردم به مسئولان نظام را حفظ کرد.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی – سیاسی فرماندهی معظم کل قوااضافه کرد: انقلاب ما دارای ارکان سه‌گانه اسلام، رهبری و مردم است و به دلیل اینکه مردم اعتمادشان به مسئولان دولتی کم شده است با چالش مواجه شدیم به خاطر کم‌کاری، برخی از افراد جامعه به آینده امید ندارند.

سردار سنائی‌راد ادامه داد: امروز ایران در سطوح راهبری، راهبردی، علمی و فناوری درخشش‌های قابل توجه دارد تا جایی که ترامپ برای مذاکره به التماس افتاده و از هر طریق سعی دارد با ایران مذاکراتی داشته باشد، مقام معظم رهبری در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن که برای انتقال پیام ترامپ به ایران سفر کرده بود نیز فرمودند: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد. ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از متحدان آمریکا در منطقه بود و در همه ابعاد وابستگی داشت، اما امروز مقتدرانه ایستاده و به کشوری قدرتمند در منطقه خاورمیانه تبدیل شده است.

وی تأکید کرد: نباید منتظر ناجی خارجی بود بلکه می‌توان خارج از این مناسبات نیز به توسعه‌یافتگی و پیشرفت دست یافت، مهمترین سرمایه هر دولتی اعتماد مردم است و امروز باید با برنامه‌های مؤثر اقتصادی برای ترمیم برخی از ضعف‌ها گام‌های اساسی برداشت.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی – سیاسی فرماندهی کل قوا در پایان خاطرنشان کرد: فرهنگ اشتباه مصرف‌گرایی از دیگر عوامل بروز مشکلات اقتصادی در کشور است، مصرف بنزین در کشور ۶ برابر ترکیه و سه برابر مصرف چین است که این آمارها ضرورت فرهنگ‌سازی در مصرف بهینه را نشان می‌دهد.