حجت‌الاسلام حامد تقدیری :مدارس صدرا می‌توانند بیانیه گام دوم را در جامعه محقق کنند

رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت گفت: با طراحی دوره‌های مهارت افزایی تلاش کردیم، مدارس صدرا را در انجام تحقق بیانیه گام دوم به دانش آموزان واگذارکنیم و این مدارس می‌توانند بیانیه گام دوم را محقق کنند.

حجت‌الاسلام حامد تقدیری رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت در گفتگو با روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی در مورد دوره‌های «آموزشی و مهارت افزایی مدیران جوان مدارس صدرا» افزود: این دوره‌ها ویژه دانش آموزان نخبه دوره متوسط دوم مدارس صدرا برگزارمی‌شوند و در هر دوره ۱۴۰ نفر شرکت می‌کنند.

حجت‌الاسلام تقدیری اظهارکرد: محتوای این دوره‌ها به نحوی طراحی شده که علاوه برتوانمندسازی دانش آموزان، تلاش می‌کند آنها را با مسائل بیانیه گام دوم به خوبی آشنا کند و یک رویداد فعالیتی، گروهی و برنامه‌ای را توسط دانش آموزان به انجام برساند.

وی بیان کرد: با طراحی دوره‌های آموزشی و مهارت افزایی مدیران جوان مدارس صدرا تلاش کردیم، این مدارس را در انجام تحقق بیانیه گام دوم به دانش آموزان واگذار و آنها را در مسیر رشد مدارس درگیر کنیم و این فعالیت‌ها توسط گروهی در سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت رصد، دنبال و پی‌گیری می‌شوند.

تقدیری با بیان اینکه چهاردوره آموزشی و مهارت افزایی دانش آموزان نخبه مدارس صدرا در تابستان امسال برگزار می شوند تصریح کرد: مدارس صدرا می‌توانند گفتمان انقلاب را تبدیل به برنامه کرده و برای تحقق در جامعه، آن را دنبال کنند.

رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت با اشاره به این موضوع که رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم مسئولیت‌های انقلاب را بر دوش جوانان گذاشتند عنوان کرد: مدارس صدرای ولایت به‌عنوان کانون مدارس انقلاب اسلامی تلاش می‌کند با برگزاری «دوره‌های آموزشی و مهارت افزایی مربیان جوان» نقش مؤثری در رشد، اعتلا و تربیت نسل مهذب؛ نخبه، انقلابی، مسئولیت‌پذیر و پرنشاط برای تحقق بیانیه گام دوم ایفا کند.

تقدیری تأکید کرد: همچنین دوره‌های «روشنا» ویژه تمام دوره‌های آموزشی مدارس دخترانه صدرای ولایت، گامی نو در مسیر رشد و تعالی معرفت دینی و انقلابی دانش آموزان دختر برمی‌دارد که این دوره‌ها با مشارکت جامعة الزهرا سلام الله علیها، مدرسه علمیه حضرت عبدالعظیم علیه السلام و مدرسه علمیه کوثر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شوند.

حجت‌الاسلام حامد تقدیری در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: دوره‌های تربیت مربیان جوان؛ ویژه بانوان مربی صدرا با مشارکت اداره کل تبلیغات اسلامی قم و مدرسه علمیه حضرت عبدالعظیم علیه السلام خواهران در راستای تربیت و مهارت افزایی مربیان جوان در تابستان ۹۸ برگزار می‌شوند. سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت در این دوره‌ها تلاش می‌کند چشم اندازی را نسبت به آینده دختران تراز انقلاب اسلامی و مسئولیت‌ها و نقش آنها براساس بیانیه گام دوم و مطالبات مقام معظم رهبری، مشخص کند.