آیت الله دری نجف آبادی:آموزش و پرورش از تبدیل شدن فضای آموزشی به فضای بازی‌های سیاسی جلوگیری کند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: دو موضوع مهم ولایت فقیه و وحدت ملی از شاخص‌های اصلی در اقتدار نظام جمهوری اسلامی هستند که دشمنان ایران اسلامی درراستای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی این دو مهم را نشانه گرفته‌اند.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی برگزاری اجلاسیه شهدای دانش‌آموز و فرهنگی کنگره نقش امام خمینی(ره) و 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی در دفاع مقدس با اشاره به شاخص‌های اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران افزود: دو موضوع مهم ولایت فقیه و وحدت ملی از شاخص‌های اصلی در اقتدار نظام جمهوری اسلامی هستند که دشمنان ایران اسلامی درراستای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی این دو مهم را نشانه گرفته‌اند.

وی اظهارکرد: از این رو حفظ وحدت ملی و صیانت از ولایت فقیه باید به عنوان دو اصل مهم مورد توجه آحاد ملت ایران قرار گیرد، چراکه ایران اسلامی به واسطه هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری، به قدرتی در جهان تبدیل شده است و این جایگاه باید تحت هر شرایطی حراست شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: بنابراین ولایت فقیه خاری در چشم دشمنان بوده که باید در حمایت از این سرمایه ارزشی تمام تلاش خود را به کار بگیریم.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: از آنجایی که طبق قانون، در مسائل بین‌المللی نظر قطعی باید نظر مقام معظم رهبری باشد، پرچمداری انقلاب اسلامی با معظم له بوده و ملت ایران باید این نکته را مورد توجه قرار دهند که در مناسبات و مسائل بین‌المللی با یک زبان واحد و نظر منطبق بر نظر ولی فقیه خود با جهان سخن بگویند.

وی با تاکید بر ضرورت تبیین سیره شهدای دانش‌آموز به منظور بیمه نظام اسلامی در مقابل توطئه‌های دشمنان ادامه داد: سیره شهدای دانش‌آموز به طور حتم باید برای نسل دانش‌آموز تشریح و تبیین شود و در این راستا تدوین برنامه‌های مدون باید در دستور کار مسئولان آموزشی کشور و استان قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: شهدای دانش‌آموز با حضور در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل نماد بارز پیروی از ولایت و عشق به آرمان‌های انقلاب هستند که با سن کمی که داشتند نشان دادند که تا پای جان برای تحقق آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.

دری نجف‌آبادی ابراز کرد: سیره زندگی این شهدا و آموزه‌های معنوی و تقوای الهی برگرفته از سیره زندگی‌ آنها باید به عنوان رویکردی هدفمند و راهبردی در مدارس مورد توجه باشد.

وی تأکید کرد: تربیت هدفمند نیروی انسانی برای رسیدن به جامعه توسعه‌یافته و دارای نشاط باید مد نظر باشد که در این راستا آموزش اخلاق‌مداری، تقوا و روحیه ایثار و شهادت باید در مدارس هم‌گام با علم‌آموزی مورد توجه باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: سرلوحه قرار دادن سیره زندگی شهدا باید مورد توجه نظام تعلیم و تربیت قرار گیرد چراکه تکیه بر ولایت فقیه و تبعیت از آرمان‌های شهدا و امام راحل است که می‌تواند سعادت اخروی را به ارمغان بیاورد.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: برای نهادینه‌سازی فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش‌آموزان و آشناسازی آنها با سیره زندگی شهدا باید فعالیت‌های فرهنگی و اقدام‌پژوهی را مورد توجه قرار داد.

وی با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 98 عنوان کرد: امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی را پیش رو داریم، از این رو اداره کل آموزش و پرورش باید از تبدیل شدن فضای آموزشی به فضای بازی‌های سیاسی جلوگیری کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی ویژه حاکم بر کشور باید مسئولان بیشتر دقت کنند و حذف هزینه‌های غیرضروری نظیر پرداخت حقوق‌های بالا را برای صرفه‌جویی مد نظر قرار دهند تا با مدیریت شرایط اقتصادی بتوانیم از این تنگنا با سربلندی عبور کنیم.

دری نجف‌آبادی با اشاره به تحول نظام آموزش و پرورش در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: حرکت در مسیر تولید علم باید در نظام آموزشی کشور به‌ویژه آموزش و پرورش مد نظر باشد.